Bizim Kırşehir Haber Sitesi

VALİ BUHARA, BAYRAMIN DÜNYA ÇOCUKLARINA, BARIŞ VE MUTLULUK GETİRMESİ TEMENNİSİNDE BULUNDU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
VALİ BUHARA, BAYRAMIN DÜNYA ÇOCUKLARINA, BARIŞ VE MUTLULUK GETİRMESİ TEMENNİSİNDE BULUNDU
94
22 Nisan 2024 - 19:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 104. yıl dönümü ve geleceğimizin güveni ve umudunu taşıyan çocuklarımıza armağan edilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gururu ve sevinci içerisinde olduklarına işaret eden Kırşehir Valisi H. Mete Buhara yayınladığı mesajında özetle şu görüşlere yer verdi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temelini atarken, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiği önemi ve duyduğu güvenin bir ifadesi olarak bugünü onlara armağan etmiştir.

“Nitekim; küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz diyen Mustafa Kemal Atatürk, çocuklarımızın ne kadar önemli olduğunu bu veciz sözle bir kez daha dile getirmiştir.

“Geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz çocuklarımızı ülkesini ve milletini seven, üreten, ufku açık, milli ve manevi değerlerimize bağlı, bilimin ışığında yol alan bir nesil olarak yetiştirilmelerini sağlamak hepimizin ortak sorumluluğudur.

“Bu anlamlı ve önemli günde, Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bugünü anlamlandıran, geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, bayramın dünya çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle 3 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutluyorum”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.