Bizim Kırşehir Haber Sitesi

VALİ AKIN: “KADINLAR SAĞLIKLI TOPLUM YAPISININ TEMEL TAŞI”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
VALİ AKIN: “KADINLAR SAĞLIKLI TOPLUM YAPISININ TEMEL TAŞI”
152
07 Mart 2022 - 18:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajında kadınların huzurlu ve sağlıklı toplum yapısının temel taşı olduğunu söyledi.

 

Güçlü aile yapısının oluşmasında kadınların önemine dikkat çeken Vali İbrahim Akın, “ Sevgisi, fedakarlığı, çalışkanlığı ve duyarlı yaklaşımıyla hayatımıza anlam ve güzellik katan kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplum yapısının temel taşıdır. Güçlü aile yapımızın oluşmasında, genç nesillerin milli ve manevi değerlerle yetişmesinde, ülkemizin kuruluşunda ve çağdaş düzeye ulaşmasında kadınlarımızın büyük emeği bulunmaktadır” dedi.

 

Kadınların yaşadığı en büyük sorunun hepimizi derinden üzen kadına yönelik şiddet olduğuna işaret eden Vali İbrahim Akın, yayınladığı mesajında özetle şu görüşlere yer verdi:

“Kadınlarımızın hayatın her alanında daha aktif şekilde var olmalarını sağlayacak şartları hazırlamak devletimizin ve toplumumuzun ortak sorumluluğudur. Nitekim Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK, fedakarlıklarıyla yeniden devlet kurma yükünü paylaşan Türk kadınının en iyi şekilde yetişmesi ve toplumsal hayat içerisinde hak ettiği yeri alabilmesi için dönemin en ileri adımlarını atmıştır.

 

“Türk kadınına ilk olarak seçme ve seçilme hakkı verilmiş, devletimiz zamanla kadın-erkek eşitliğini sağlamaya yönelik çeşitli yasal düzenlemelerde bulunarak kadının sosyal ve iktisadi hayattaki konumunu güçlendirmiştir. Bugün gelinen noktada kadınlarımız, bilimden sanata eğitimden spora kadar hayatımızın her alanında büyük başarılar elde ederek toplum içinde söz sahibi olmanın gururunu yaşamaktadır.

 

“Bu güzel gelişmelerin yanı sıra elbette günlük yaşam içerisinde kadınlarımıza yönelik üzücü olaylarla da karşılaşmaktayız. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınların yaşadığı en büyük sorun hepimizi derinden üzen kadına yönelik şiddet meselesidir. Şiddetin her türlüsü insanlıkla bağdaşmazken kadına şiddet asla tasvip edilecek bir durum değildir. Bilinmelidir ki kadının mutlu olduğu ve geleceğe güvenle baktığı bir toplum ancak gelişmeye ve ilerlemeye açıktır. Bu sebeple bu tür olayların son bulması en büyük temennimizdir.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.