Bizim Kırşehir Haber Sitesi

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİNE İFTAR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİNE İFTAR
119
20 Mart 2024 - 4:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, Çanakkale Zaferi’nin 109. yılı nedeniyle Valilik tarafından verilen iftar yemeğinde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Ramazan-ı Şerifin manevi ikliminde, Çanakkale Zaferi’nin 109. yılı münasebetiyle düzenlenen iftar yemeğinde şehit aileleri ve kahraman gazilerle bir araya geldiklerine işaret eden Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, “Acılarımızın da, sevinçlerimizin de ortak olduğunun bilincindeyiz. Bu sebeple büyük fedakârlıklarla yetiştirdiğiniz ve vatanımızın selameti için şehit verdiğiniz evlatlarınız, bizim de evlatlarımız, acınız bizim de acımızdır. Gururunuz ise bütün milletin gururudur. Sizler, şehitlerimizin bizlere bıraktığı emanetlerisiniz. Şunu bilmenizi isterim ki; devletimiz her türlü imkanı ile sizlerin yanındadır. Daima sizlerleyiz sizlerle olmaya devam edeceğiz” dedi.

Çanakkale Zaferinin öneminden bahseden Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, “ Akif’in; ölüm indirmede gökler, ölü püskürmede yer, O ne müthiş tipidir savrulur enkaz-ı beşer. diye tarif ettiği mahşeri bir ortamda cereyan eden Çanakkale Savaşı imkan ile imanın savaşıydı. Evet düşman bütün imkanları ile heybetli mi heybetliydi ancak heybeti Mehmetçiğin imanı kadar büyük değildi. Savaşın sonunda yenilmez olduklarını düşünenler yenildi. Allah’ın yardımı ile zafer aziz milletimizin oldu. İman imkana karşı galip geldi. Çanakkale, bir hilal uğruna nice güneşlerin battığı yerdir. Çanakkale, çelikten bir orduya, etten bir siperle vatan savunmasının yapıldığı yerdir… Çanakkale, vatan aşkıyla ölüme koşan 57. Alaydır, kınalı Mehmettir, cefakar milletimizin düşmana karşı tarihi duruşudur. Al bayrağımız memleket ufkunu baştanbaşa donatıyorsa bugün, siz düşmana göğsünüzü siper ettiğiniz içindir. Hür ve bağımsız yaşıyorsak bu ülkede siz toprağa düştüğünüz içindir. Allah yolunda öldürülenler için “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bilemezsiniz. diyor yüce yaradan, Biliyoruz şehitlerimiz bizlerle beraberdir. Biliyoruz şehitlerimizin aziz ruhları bu vatanın manevi koruyucusudurlar. Milletimizin kalbinde sonsuza kadar yaşatılacak olan aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Tüm şehitlerimizin Ruhları şad mekanları cennet olsun” şeklinde konuştu.

İftar programı yapılan yemek duasının ardından Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, şehit aileleriyle birebir sohbet etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.