Bizim Kırşehir Haber Sitesi

MİLLETVEKİLİ ERKAN, SINAVA GİRECEK GENÇLERE VE VELİLERE SESLENDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MİLLETVEKİLİ ERKAN, SINAVA GİRECEK GENÇLERE VE VELİLERE SESLENDİ
43
09 Haziran 2024 - 0:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, yüksek öğretim kurumları sınavı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak gençlere başarı diledi.

Cumartesi ve Pazar günü yapılan sınavın öneminden bahseden Ak Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, “8 Haziran 2024 Cumartesi ve 9 Haziran 2024 Pazar günleri iki aşamalı olarak gireceğiniz Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda sizlere başarılar diliyorum. Hayatlarınızda bir dönüm noktası olması hasebiyle bu sınav önem arz etmektedir. Geleceğimizin teminatı olan sizlerin bu sınavda göstereceği performans hiç şüphesiz hayatınızı etkileyecek. Ancak şunu da sakın unutmayın ki dünyadaki hiçbir sınav sizlerden daha önemli değil. Bu sınavdan elde edeceğiniz sonuç hiçbir şeyin başı ya da sonu değildir. Uzun ömrünüzde atlatmanız gereken merhalelerden sadece bir tanesidir. Bu sınav hayatınızı etkileyebilir ancak şekillendiremez. Bu nedenle sınava girecek olan öğrencilerimizin kaygı ve heyecandan uzak durmaları en büyük temennimizdir” dedi.

‘Geleceğimizi emanet edeceğimiz siz değerli gençlerin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları YKS’de başarılı olacaklarına ben yürekten inanıyorum’ diyen Milletvekili Erkan yayınladığı mesajında öğrenci velilerine de seslenerek şunları söyledi; “Evladını sınava hazırlayan ve yetiştiren siz değerli dostlarımın heyecanını paylaştığımı belirtmek istiyorum. Göz bebeği evladının üniversite eğitimi almasını her anne-baba ister. Ancak yukarıda da dile getirdiğim üzere üniversite eğitimi hiçbir şeyin başlangıcı ya da sonu değildir. Bu nedenle sınavda istediği sonucu aldıklarında nasıl ki evlatlarımızla gurur duyuyorsak, başarı elde edemedikleri takdirde de onların yanında olmalı ve desteğimizi esirgememeliyiz. Bu konuda sizlerin de her zaman yaptığınız gibi özveri ile yavrularınıza yaklaşacağınızdan eminim. Burada şunu da belirtmeliyim ki çocuk okutmanın zorluklarını yakından tecrübe eden 2 çocuk babası bir kardeşiniz olarak, Kırşehir’imiz üniversite öğrencilerinin yurt ve barınmaları noktasında Türkiye’ye örnek olmaktadır. Kırşehir’imizde evlatlarımızın son derece iyi koşullarda barınabileceği toplam 9213 kapasiteli pek çok yurt binamız bulunmaktadır. Ayrıca Üniversitemiz bünyesinde kurduğumuz istihdam ofisleri sayesinde mezun olmaya yaklaşan çocuklarımıza iş ve staj imkânları da sunuyoruz. Dolayısıyla evlatlarınızı gönül rahatlığı ile gözünüz arkada kalmadan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne gönderebilirsiniz.

“Şirin şehrimiz Kırşehir’de sınava girecek öğrencilerimizin motivasyonlarını etkileyecek her türlü olumsuzluğu ortadan kaldırmak için gerek İl Emniyet Müdürlüğümüz, gerekse de İl Sağlık Müdürlüğümüz ve diğer tüm ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımız seferber edilmiştir. Bu vesile ile evlatlarımızı geleceğe hazırlayan baş tacı vefakâr öğretmenlerimiz başta olmak üzere, çocuklarımıza uygun bir çalışma ve sınav ortamı hazırlamak için görevi başında nöbet tutan tüm polis kardeşlerime, tüm sağlık çalışanı kardeşlerime ve diğer tüm görevli kardeşlerime teşekkür ederim. Sözlerime son verirken bir kere daha YKS’ye girecek olan tüm evlatlarımıza başarılar diliyor, her birinin istediği sonucu alması için Allah’a dua ediyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.