Bizim Kırşehir Haber Sitesi

MİLLETVEKİLİ ADAYI BALTALIK, SEÇİM ÇALIŞMASI İÇİN DÜĞMEYE BASTI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MİLLETVEKİLİ ADAYI BALTALIK, SEÇİM ÇALIŞMASI İÇİN DÜĞMEYE BASTI
143
12 Nisan 2023 - 23:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Memleket Partisinde kurucu il başkanı olan Gülay Baltalık, partisinin 28. Dönem Milletvekilliği için aday olarak seçimler öncesi açıklamada bulundu.

Yapacakları seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Memleket Partisi Kırşehir Milletvekili Adayı Gülay Baltalık halkın doğru karar vereceğine işaret ederek, “Kurucu il başkanı olarak yürüttüğüm görevimi Türkiye de değişimin adı olacak Memleket Partisi ile birlikte Kırşehir milletvekili adayı olarak sonlandırıyorum. Şehir tarihimizde örgütlenmelerin kurucusu olan Ahi Evran-ı Veli’nin başlattığı ve teşkilatsal bir yapılanmadan aldığımız düstur ile harekete geçerek ilimizin tek kadın adayı olarak değişim ve gelişim sürecinin öncüsü olmak istiyorum” dedi.

Seçilmesi halinde istihdam ve tarımsal politikalara ağırlık vereceklerine dikkat çeken Memleket Partisi Kırşehir Milletvekili Adayı Gülay Baltalık, “Türkiye’yi Millet ve Cumhur ittifakı olarak kısır bir döngü itenlere inat ‘Atatürkçü çağdaş ve demokrat’ çizgimiz ile bismillah diyoruz. Siyasi partilerin temsilci ve adaylarına ve en önemlisi Kırşehir Halkı’na hayırlı uğurlu olsun. Halkımızın vereceği doğru karardan da zerre şüphemiz yok. Biz, Memleket Partisi olarak Kırşehir için istihdam işsizlik ve tarımsal politikalara öncelik vererek sorun değil sorunların çözümü için politika yapıyor ve siyasete kişi odaklı değil toplum ve toplumun menfaati odaklı bakıp aracı görüyoruz” diye konuştu.

Kurucu il başkanının milletvekili adayı olmasının ardından il başkanlığı görevine Kırşehir’de Suat Yiğit getirildi.

Memleket Partisi Kırşehir’de birinci sırada Gülay Baltalık, ikinci sırada ise Kerim Orhan ile temsil edilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.