Bizim Kırşehir Haber Sitesi

MEHMET ÜLKER MOSKOVA’DA GÖREV YAPACAK!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MEHMET ÜLKER MOSKOVA’DA GÖREV YAPACAK!
192
09 Eylül 2022 - 19:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kosova’daki Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezleri Koordinatörü hemşehrimiz Dr. Mehmet Ülker’in yeni görev yeri Moskova oldu.

Kırsehir’in Karaboğaz Köyü’nde doğan Dr. Mehmet Ülker, uzun yıllar Milli Eğitim Bakanlığı’nde üst düzey görevlerde bulundu. Daha sonra Yunus Emre Enstitüsünde çalışmaya baslayan Dr. Mehmet Ülker, 2013-2014 yıllarında Güney Afrika Cumhuriyeti’ne daha sonra ise Kosova’ya atandı.

Kosova’da önemli merter escort projelerle ülkemizi temsil eden Dr. Mehmet Ülker, altı yılı aşan bir süreden sonra Moskova Yunus Emre Enstitüne gorevlendirilerek, Rusya temsilcisi oldu.

Geçtigimiz günlerde Kosova’nın tek Türk Belediyesi olan Mamuşa’da; Birleşmiş Milletler Women, Yunus Emre Enstitüsü ve Orkide Kadınlar Derneği’nin birlikte düzenlediği ve Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani’ninde ziyaret ettigi etkinliğin devamında açıklamalarda bulunan hemşehrimiz Mehmet Ülker; “Kosova’daki görev sürem bitecek ve yeni görev yerim Moskova oldu” dedi.

Kosova’daki görevinin 6 yıldan fazla sürdüğünü söyleyen Ülker, “Görev yaptığım sürede yakınlık ve desteklerini hep yanımda gördüğüm herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Kalbimin bir parçası Kosova’da kalacak” diye konuştu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.