Bizim Kırşehir Haber Sitesi

KOSGEB’DEN YENİLİKÇİ İŞLETMELERE İŞLETME SERMAYE DESTEĞİ VERİLECEK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KOSGEB’DEN YENİLİKÇİ İŞLETMELERE İŞLETME SERMAYE DESTEĞİ VERİLECEK
160
13 Ocak 2022 - 14:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KIRŞEHİR -Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kırşehir İl Müdürü Muzaffer Demirci, yenilikçi genç işletmelere faizsiz ve teminatsız geri ödemeli işletme sermayesi desteği sağlanacağını açıkladı.

KOSGEB-Dünya Bankası-JICA İşbirliğinde; mikro ve küçük işletmelere (MKİ) hızlı destek programı hakkında bilgi veren KOSGEB Kırşehir İl Müdürü Muzaffer Demirci, “ Proje kapsamında KOSGEB tarafından hazırlanan ‘Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı’ ile; imalat, bilgisayar programlama, bilimsel Ar-Ge sektörleri ve Covid-19 salgınının nispeten daha fazla etkilediği bazı hizmet ve ticaret sektörlerindeki MKİ’ler ve yenilikçi genç işletmelere faizsiz ve teminatsız geri ödemeli işletme sermayesi desteği sağlanacak” dedi.

Destek ödemelerinin 6 ay + 6ay şeklinde destek ödemesine esas iki taksit döneminin başında peşin olarak yapılacağına işaret eden İl Müdürü Muzaffer Demirci, “ Ödeme öncesinde ve sonrasında, resmi kayıtlardan (GİB, SGK) işletmenin aktif olduğu, geçmiş dönem ortalama istihdamının muhafaza ediliyor olduğu ve yeni personelin istihdam edildiği kontrol edilecektir. Geçmiş dönem ortalama istihdam seviyelerini koruyarak yeni personel istihdam etme taahhütlerini yerine getirmiş olmak kaydı ile; MKİ’ler kullandıkları desteği 24 ay geri ödemesiz dönemi takiben 4’er aylık 6 taksitte faizsiz ve komisyonsuz olarak KOSGEB’e geri ödeyecektir. Geri ödemeli destek için işletmelerden teminat alınmayacaktır.

“Programa faaliyet kodu program kapsamındaki sektörler tablosundaki kodlardan biri olan ve Gelir İdaresi Başkanlığı mali kayıtlarına göre 2019 yılında asgari 75 bin TL net satış hasılatı elde etmiş olan Mikro ve küçük ölçekli işletmeler (MKİ’ler) başvurabilecektir. Program başvuruları 31 Mart 2022’ye kadar yapılabilecektir. Program başvurusuna geçici onay verilen işletmelerin, istihdam edilen personel için ödeme talebi yapabilecekleri son tarih 25 Mayıs 2022’dir.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.