Bizim Kırşehir Haber Sitesi

KIRŞEHİRLİLER CACABEY MEYDANI’NI DOLDURDU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KIRŞEHİRLİLER CACABEY MEYDANI’NI DOLDURDU
240
16 Temmuz 2022 - 14:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir’de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 6. yıl dönümü nedeniyle Kırşehir Valiliği önünde toplanan vatandaşlar Cacabey Meydanı’nı doldurdu.

Sabah erken saatlerde başlayan anma etkinlikleri 15 Temmuz şehitlerinin kabirlerinin ziyaret edilmesi ve camilerde okutulan mevlitlerle başladı.

Etkinlikler Kırşehir Valiliği önünden Cacabey Meydanı’na kadar yürüyen vatandaşlar, saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okudu.

MİLLETVEKİLI KENDİRLİ: ” MİLLETİMİZ BİR KEZ DAHA DESTAN YAZMIŞTIR”

Tarihte Türk Milleti’nin her zaman kahramanlıklarla anıldığını dikkat çeken
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli,
” Tarihte her zaman kahramanlıklarla anılan Türk Milleti destanlar yazma fıtratının değişmediğini 15 Temmuz’da bir kez daha göstermiştir” dedi.

VALİ BUHARA: “HAİNLER, CEZALARINI ÇEKİYOR, ÇEKMEYEDE DEVAM EDECEK”

FETÖ Terör Örgütü mensuplarının umarsızca milli iradeye saldırdığını ifade eden Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, “FETÖ mensupları TBMM’mize devletin askeri ve güvenlik yerleşkelerine kamu kurumları ve meydanlarda olan vatandaşlarımıza silahlarını doğrultmuş tereddütsüzce ateş etmişlerdir. O gece sivil vatandaşlarımız başta olmak üzere asker ve polisimizle birlikte toplan 251 vatan evladı şehit düşmüştür. Darbeyi organize edenlerin bunlara maddi destek sağlayanların kamu kurumlarımıza sızarak ülkemiz aleyhine sinsice faaliyet yürüten Fettullahçı Terör Örgütü mensuplarının tüm unsurlarıyla bertaraf edilmesi için devletimiz gerekli çalışmaları yapmış yapmaya devam edecektir” diye taksim escort konuştu.

BAŞKAN ÜNSAL: ” TÜRKİYE UĞRUNA VE TÜRKİYE AŞKINA BİRİZ BERABERİZ”

Kırşehirlilerin hain darbe kalkışmasının yaşandığı 2016 yılında da devletleri ve vatanları için aynı coşku ve heyecanla meydanları doldurduğuna dikkat çeken AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal ise , “6 yıl önce olduğu gibi bu günde milletimizle birlikte Kırşehir’de birlikte meydanları doldurduk. Milletin iradesi üzerinde bir irade olmadığını ülke genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de ispatladık. Allah; birlik, beraberlik ve dirliğimizi bozmasın. Vatan, millet, bayrak uğruna Türkiye uğruna ve Türkiye aşkına biriz beraberiz” şeklinde konuştu.

Mehteran ekibi gösterisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının dinlenmesi, sancak koşusu ödül töreni ve kahramanlık şiirlerinin okunmasıyla etkinlikler devam etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.