Bizim Kırşehir Haber Sitesi

KIRŞEHİR’E GELEN BAKAN ÖZER: ” 3 AYDA TÜM KÖY OKULLARINI AÇACAĞIZ”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KIRŞEHİR’E GELEN BAKAN ÖZER: ” 3 AYDA TÜM KÖY OKULLARINI AÇACAĞIZ”
158
10 Ocak 2023 - 17:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ‘Eğitim ve Değerlendirme’ toplantısı için geldiği Kırşehir’de köy okulları ve Türkiye’deki okullaşma oranını anlattı.

BAKAN ÖZER TOPLANTIYA KATILDI

Ziyaretine Kırşehir Valiliği şeref defterini imzalayarak başlayan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, burada ‘Eğitim ve Değerlendirme’sine katıldı.

KIRŞEHİR’DEKİ EĞİTİM DEĞERLENDİRİLDİ

İl protokolü ile bir araya gelerek şehirdeki okullaşma, okulların eksiklikleri ve yatırım bütçesi ile ilgili görüşme yapan Milli Eğitim alanı Özer, eğitim kenti Kırşehir’in daha da güçlendirilmesi için değerlendirme yaptıklarını söyledi.

YATIRIM 710 MİLYONA ÇIKTI

330 milyonluk Milli Eğitim Bakanlığı yatırım bütçesiyle Kırşehir’de yatırım bütçesini arttırdıklarını belirten Bakan Özer, ” Mevcut yatırım 330 milyon iken 710 milyona çıkmıştır” dedi.

ANAOKULU YATIRIMLARINA ÖNCELİK VERİLECEK

Bakanlığın anaokulu yatırımlarına öncelik verildiğini söyleyen Bakan Özer, ” 2022 yılında 3 bin yeni anaokulu yapmayı hedeflemişken 6 bin 4 yeni anaokulu kapasitesi oluşturduk. 5 yaşındaki okullaşma oranını da yüzde 65 oranından yüzde 99’a çıkardık. Bu yatırımlardan Kırşehir de nasibini aldı. Kırşehir’de de beş yaşındaki okullaşma oranı yüzde 99’a yükselmiş” diye konuştu.

KIRŞEHİR’DE 22 OKULUN GÜÇLENDİRİLMESİ YAPILACAK

Türkiye’nin her noktasında okullaşmaya önem verildiğini aktaran Bakan Özer, ” Türkiye’nin her noktasında okulların en güvenilir alanlar olmasını sağlamak için güçlendirme çalışmalarına öncelik veriyoruz. Kırşehir’de de bu yıl 22 okulun güçlendirilmesine devam edeceğiz. Köy okullarını açıyoruz. Köy okullarını sadece anaokulu ilkokul olarak değil aynı zamanda o köyde yaşayan vatandaşlarımızın tarım, hayvancılık, istihdama yönelik becerilerini güçlendirecek kurslar almasına imkan verecek halk eğitim merkezleri köy okulları ve köy yaşam merkezlerini oluşturuyoruz. Şuana dek Türkiye’de 2 bin 200 köy yaşam merkezi oluşturduk. 2023 yılının ilk 3 ayında tüm köy okullarını açacağız. Kırşehir’de de 8 köy yaşam merkezi açtık. 25 de ilave köy yaşam merkezi açarak hizmete sunacağız” şeklinde bahçeşehir escort konuştu.

GAZETECİLERİN GÜNÜNÜ KUTLADI

Öte yandan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Bakan Özer, programını takip eden gazetecilere çiçek verirken onlarla sohbet etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.