Bizim Kırşehir Haber Sitesi

KIRŞEHİR VALİSİ AKIN, ÖĞRENCİLERE KARNELERİNİ DAĞITTI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KIRŞEHİR VALİSİ AKIN, ÖĞRENCİLERE KARNELERİNİ DAĞITTI
149
21 Ocak 2022 - 14:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KIRŞEHİR – Kırşehir Valisi İbrahim Akın, bugün başlayan yarıyıl tatili nedeniyle Yukarı Homurlu Köyü’nde ilk ve ortaokul öğrencilerine karnelerini dağıttı.

 

Sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini dağıtan Vali İbrahim Akın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kırşehir genelinde 207 okulda toplam 42 bin 201 öğrencinin karne alacağını söyledi.

 

Karne dağıtımı sırasında sınıflarda öğrencilerle sohbet eden ve onlara çeşitli nasihatlerde bulunan Vali İbrahim Akın, “Ülkemiz genelinde geçtiğimiz yıl salgın nedeniyle yüz yüze eğitim verilemedi. Belli sürelerde dersler on-line olarak verildi. 6 Eylül 2021 tarihinde başlayan yeni eğitim-öğretim dönemine ise yüz yüze ve tam zamanlı olarak başlamıştı. Bugün de yarıyıl karnelerini dağıtmak üzere öğrencilerimizle bir araya geldik. Öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitim almasını sağlayarak onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın gayretindeyiz. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize inanıyoruz, onların da kendilerine güvenmelerini istiyoruz. Öğrencilerimiz yarıyıl tatilinde bol bol kitap okuyarak dinlenecekler. Tatili en verimli şekilde geçirip ikinci döneme zinde ve dinlenmiş bir vaziyette başlayacaklar. Bu vesileyle, öğretmenlerimize hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, öğrencilerimize de iyi bir tatil diliyorum.” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’ın da yer aldığı program, Vali Akın’ın öğrencilere karnelerini dağıtması ve öğretmenlerle  görüşmesi ile sona erdi.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.