Bizim Kırşehir Haber Sitesi

KIRŞEHİR TÜRK SAĞLIK-SEN ŞUBE BAŞKANI YUSUF AYDIN, ” SAĞLIKTA ŞİDDET BASİT BİR MESELE DEĞİLDİR”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KIRŞEHİR TÜRK SAĞLIK-SEN ŞUBE BAŞKANI YUSUF AYDIN, ” SAĞLIKTA ŞİDDET BASİT BİR MESELE DEĞİLDİR”
194
08 Temmuz 2022 - 9:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Konya Şehir Hastanesi’nde görevli Uzman Dr. Ekrem Karakaya’nın görevi başında uğradığı silahlı saldırı nedeniyle hayatını kaybetmesi sonucu bir açıklama yapan Kırşehir Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Yusuf Aydın, “Şehit doktorumuzun acısı yüreğimizi yakmış, tüm sağlık camiasını derinde yaralamıştır”dedi.

Böylesine korkunç olayların yaşanmasının yaptırımların ne kadar ağır olması gerektiğini, tedbirlerin en üst seviyede alınması gerektiğini gösterdiğinı işaret eden Kırşehir Sağlık Sen Şube Başkanı Yusuf Aydın, “Sağlıkta şiddete cezayı arttıran ve bu suçu kategorik bir suç olarak tanımlayan düzenleme hayata geçmiştir.

“Sağlıkta şiddetin kanlı bir vahşet olarak kendini gösterdiği bu olay tüm sağlık kurum ve kuruluşları bir an önce sıfır toleranslı alan ilan edilmesi gerekliliğini, hiçbir silah veya suç aletinin bu kurumların bahçelerine bile alınmaması gerektiğini bizlere bir kez daha avrupa yakası escort göstermektedir.

“Hastanede bir doktorumuz silahla katlediliyorsa atılması gereken çok adım vardır. Hastanelere üst araması yapılmadan kimsenin alınmaması bile düşünülmelidir.

“Can güvenliğinden yoksun bir şekilde sağlık hizmetlerinin yürütülemeyeceği açıktır. Sağlık çalışanları şiddet sarmalından bir an önce kurtarılmalıdır.

“Hastaları hayata tutunmaya çalışırken, kendi hayatını kaybetme endişesi yaşamalarına sağlık çalışanlarının artık tahammül edecek sabrı kalmamıştır.

“Bu nedenle bir kez daha vurguluyoruz;
Sağlıkta şiddet basit bir mesele değildir. Mutlaka çözüm üretilmesi gereken temel bir sorundur.

:Şiddet kanlı cinayetlere dönüşmektedir. Bu mesele sadece sağlık camiasının değil tüm Türkiye’nin meselesidir. Bu cinayet, bu katliam sözün bittiği bir yerdir. Herkes şapkasını önüne koymalı ve gereği için üstüne düşeni yapmalıdır. Sözlerime son verirken merhum doktorumuza Allah’tan rahmet, acılı ailesi, yakınları ve tüm sağlık camiasına sabırlar diliyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.