Bizim Kırşehir Haber Sitesi

KIRŞEHİR 750’DEN FAZLA’AFAD GÖNÜLLÜSÜ’NÜ MİSAFİR ETTİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KIRŞEHİR 750’DEN FAZLA’AFAD GÖNÜLLÜSÜ’NÜ MİSAFİR ETTİ
608
05 Aralık 2022 - 18:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AFAD Kırşehir İl Müdürlüğü 81 ilimizden 480’nin üzerinde AFAD Gönüllüsünü misafir etti.

BAKAN SOYLU VE YÜZLERCE ‘AFAD GÖNÜLLÜSÜ’ KIRŞEHİR’E GELDİ

AFAD tarafından Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla düzenlenen programa; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD Başkanı Yunus Sezer, Kırşehir Valisi Hüdayar Mete BuharaAK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ve AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal ile 81 ilden 480’nin üzerinde AFAD Gönüllüsü, Kırşehir’den ‘Gönüllü Kartı’ almaya hak kazanan 120 Destek AFAD Gönüllüsü ve Destek AFAD Gönüllüsü eğitimlerini tamamlayan 67 muhtar olmak üzere toplam 750’den fazla kişi ümraniye escort katıldı.

 

SOYLU: “ÜÇ AŞAMLI BİR AFET YÖNETİMİ UYGULUYORUZ”

Türkiye‘de üç aşamalı bütünleşik bir afet yönetim sisteminin olduğuna işaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Afet öncesi hazırlık, afet anı müdahale ve afet sonrası iyileştirme olarak üç aşamalı bir afet yönetimi uyguluyoruz” dedi.

 

SOYLU: “ CİDDİ VE BAŞARILI BİR SÜREÇ İÇERİSİNDEYİZ”

‘Afet yönetimine tamamen hazırız’ demenin, buna inanmanın, rehavete kapılmanın bizatihi kendi başına bir afet olduğunun altını çizen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Ama ciddi ve başarılı bir süreç içerisindeyiz. Önemli adımlar attık, mesafe kat ettik ve bunu sürekli geliştiriyoruz. Hiçbir adımımız rastgele değildir. Bugün Türkiye’nin üç aşamalı bütünleşik bir afet yönetim sistemi vardır. Afet öncesi hazırlık, afet anı müdahale ve afet sonrası iyileştirme olarak üç aşamalı bir afet yönetimi uyguluyoruz. Her bir aşama için ayrı strateji planlarımız var” diye konuştu.

SOYLU, AFAD GÖNÜLLÜLERİNİN KATILIM BELGESİNİ VERDİ

Konuşmasının ardından AFAD gönüllülerinin stantlarını ve fotoğraf sergisini ziyaret eden Bakan Soylu, 81 ilden gelen AFAD gönüllülerine katılım belgesi verdi. Kırşehir’de AFAD gönüllüsü olan muhtarlar da belgelerini Soylu’nun elinden aldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.