Bizim Kırşehir Haber Sitesi

KILIÇDAROĞLU KIRŞEHİR’DEN SESLENDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KILIÇDAROĞLU KIRŞEHİR’DEN SESLENDİ
142
07 Mayıs 2023 - 22:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırşehir’de vatandaşlara seslenirken “Biz, Orta Anadolu’yu demir yolları ile Mersin ve İskenderun Limanı ve Karadeniz’e bağlayacağız. Buradaki fabrikalar ihracat yaptığı zaman, demir yolu ile taşıdıklarında bütün lojistik masraflarını devlet olarak biz karşılayacağız. Böylece fabrikanın Mersin, Adana’da olması çok cazip olmayacak; Kırşehir’de, Kayseri’de, Aksaray’da olması çok daha cazip olacak. Böylece herkesin kazandığı ve ürettiği bir modeli inşallah inşa edeceğiz” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Kırşehir’de miting düzenledi. Kılıçdaroğlu, Kırşehir mitinginde vatandaşlara şöyle seslendi:

“ Değişim, alın teri, hak, hukuk ve adaletten yana mısınız? (Yurttaşlar ‘Evet’ diye yanıt verdi). Size sözüm var; bu ülkeye hakkı, hukuku ve adaleti getireceğim. Size sözüm var; alın teri dökenlerin hakkını teslim edeceğim. Size sözüm var; bu ülkeye huzuru, barışı getireceğim. Size sözüm var; ayrışmayı değil kucaklaşmayı getireceğim” diye konuştu.

NEŞET ERTAŞ’I ANDI

Mitingden önce Neşet Ertaş’ın mezarını ziyaret ettiğini belirten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “ Gelmeden önce Neşet Ertaş’ın mezarını ziyaret ettim, babasının mezarını ziyaret ettim. Hocamız ile beraber Fatiha okuduk. Babası ile yüz yüze tanışmışlığımız yoktu. Ama Neşet Ertaş ile zaman zaman beraber olduk. Onun sazını, sözünü dinledim. Onun tezenesi kadar güzel, onun sesi kadar güzel ses yok gerçekten de. Güzel şey söylüyor. ‘Kadınlar insandır, biz de insanoğlu’ diye. Kadına ne kadar değer verdiğini hepimiz biliyoruz” şeklinde konuştu.

“BÖLGEYİ AYAĞA KALDIRMAK ZORUNDAYIZ”

Bölgeyi kalkındıracaklarına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “ Köylerde sadece öğretmen ve imam değil, ziraat teknisyeni, ziraat mühendisi, veteriner hekim de olacak. Bu bölgenin hayvancılık konusunda ne kadar önemli ve değerli olduğunu biliyorum. Bölge, bu konuda olağan üstü avantajlara sahip bir bölge. Burada bir kesimhanenin kurulması… Et ve Balık Kurumu görevini yapsa, aslında burada üreticinin her türlü hakkını teslim etse hepimiz çok mutlu olacağız. Bölgeyi ayağa kaldırmak zorundayız. Bölgede herkesin ürettiği ve kazandığı bir ekonomik atmosferi yaratmak zorundayız. Hızlı trenden söz ediliyor. Her seçim öncesi gelip söz veriyorlar. Seçim bitiyor, oylarınızı veriyorsunuz, sonra onlar unutuyorlar. Bay Kemal unutmaz. Bay Kemal unutmaz, sözünün arkasında durur. Sözünün eridir. Yapılacaksa yapılacak kardeşim. Niye yapmıyorsun? Yapmıyorlar. Hızlı trenin ötesini düşünüyorum ben. Bakın, Anadolu’nun içi boşaldı. İnsanlar, büyük kentlerin varoşlarına gidiyorlar, ‘acaba oralarda asgari ücretle iş bulabilir miyiz’ diye. Allah nasip eder, Cumhurbaşkanı olarak göreve başladığımda göreceksiniz. Biz, Orta Anadolu’yu demir yolları ile Mersin ve İskenderun Limanı ve Karadeniz’e bağlayacağız. Buradaki fabrikalar ihracat yaptığı zaman, demir yolu ile taşıdıklarında bütün lojistik masraflarını devlet olarak biz karşılayacağız. Böylece fabrikanın Mersin, Adana’da olması çok cazip olmayacak; Kırşehir’de, Kayseri’de, Aksaray’da olması çok daha cazip olacak. Böylece herkesin kazandığı ve ürettiği bir modeli inşallah inşa edeceğiz”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.