Bizim Kırşehir Haber Sitesi

GÖSTERİŞTEN UZAK, MÜTEVAZİ BİR HAYAT SÜRDÜ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GÖSTERİŞTEN UZAK, MÜTEVAZİ BİR HAYAT SÜRDÜ
120
05 Eylül 2023 - 13:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mahsenli Ali Efendi düzenlenen programla anıldı.

26’ncısı düzenlenen Mahsenli Ali Efendi’yi anma etkinliği Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

VALİ YARDIMCISI ŞAHİN: “GÖSTERİŞTEN UZAK, MÜTEVAZI BİR HAYAT SÜRMÜŞTÜR”

Gönül insanı Mahsenli Ali Efendi’yi anmak ve anlamak üzere bir araya geldiklerini ifade eden Kırşehir Vali Yardımcısı Zikri Şahin, “Aldığı eğitimle her daim ilim hizmetlerine devam ederek örnek bir yaşam sürdüren Ali Efendi, misafirlere hürmet etmiş, çocuklara güler yüzle yaklaşmıştır. İnsanlarla her zaman sıcak ve iyi ilişkiler kurmuş, gösterişten uzak mütevazı bir hayat sürdürmüştür. İlme verdiği önem her zaman etrafına bir şeyler öğretme çabasıyla örtüşmektedir” dedi.

MİLLETVEKİLİ ERKAN: “HERKESE YARDIMLAŞMAYI AŞILADI”

Mahsenli Ali Efendi’nin hayatını ilahi emirlere uygun şekilde geçirdiğine işaret eden AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, Mahsenli Ali Efendi’nin yaşamı boyunca herkese yardımlaşmayı aşıladığını ve çevresindeki insanlara rehberlik ettiğini söyledi.

Programda mevlit ve ilahiler okundu, semazen gösterisi sunuldu. Vatandaşlara ikramda bulunulmasının ardından Mahsenli Ali Efendi’nin türbesi ziyaret edildi. Anma etkinliğine; Kırşehir Vali Yardımcısı Zikri Şahin, Ak Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, Ak Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, İl Genel Meclis Başkanı Emre Demirci, bazı kurum müdürleri, bazı sivil toplum örgüt temsilcileri, davetliler ve köylüler katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.