Bizim Kırşehir Haber Sitesi

FİZİK TEDAVİ 1 MAYIS İTİBARİYLE ROBOTİK CİHAZLARLA TEDAVİYE BAŞLIYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
FİZİK TEDAVİ 1 MAYIS İTİBARİYLE ROBOTİK CİHAZLARLA TEDAVİYE BAŞLIYOR
127
18 Nisan 2023 - 2:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, 1 Mayıs itibariyle Jeotermal Kaynaklı Rehabilitasyon Merkezi (JEOKAREM) projesi kapsamında alınan robotik cihazlarla tedaviye başlıyor.
Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ali Güneş JEOKAREM Projesi kapsamında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi tarafından alınarak Sağlık Bakanlığı’na devredilen cihazların bölge halkına 1 Mayıs itibariyle hizmet vereceğinin müjdesini verdi.

Açıldığı günden bu yana ilimiz ve bölgemize hizmet veren Fizik Tedavi Hastanesi bu cihazlarla daha üst düzey sağlık hizmetini sunacağı ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonda ilimizi tercih edilebilir bir merkez haline getirmesi bekleniyor.

Üniversitelerin bölgesel kalkınma odaklı misyon farklılaşması ve ihtisaslaşması konusunda pilot üniversite seçilen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Pilot Üniversitesi Sağlık Koordinatörlüğü çerçevesinde Jeotermal Kaynaklı Rehabilitasyon Merkezinin kurulduğuna işaret eden Pilot Üniversite Sağlık Koordinatörü ve JEOKAREM Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Figen Tuncay, “Projenin en büyük amacı, ildeki jeotermal kaynak tedavisini yüksek teknolojik donanıma sahip Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uygulamaları ile birleştirerek, nitelikli rehabilitasyon hizmeti vermek, toplum sağlığını geliştirmektir. 5 yıl önce başlanan ve tamamlanan projede, merkezimize kazandırılan, yüksek teknolojik cihazlarla robot kontrollü bilgisayar destekli yürüme cihazı , vücut ağırlık destekli koşu bandına entegre yürüme cihazı, üst ekstremite (kol) robotik rehabilitasyon cihazı, sanal gerçeklik, denge ve izokinetik test ve egzersiz cihazı, inme, omurilik yaralanması, travmatik beyin hasarı olan hastalar ile multiple skleroz, parkinson hastalığı gibi nörolojik hastalıklar veya ortopedik hastalıklardan dolayı fonksiyonlarını ve yürüme yeteneğini kaybeden hastalarımıza yeteneklerin tekrar kazandırılması veya geliştirilmesi amaçlanmaktadır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.