Bizim Kırşehir Haber Sitesi

EĞİTİME ULAŞIM ENGELİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EĞİTİME ULAŞIM ENGELİ!
243
10 Eylül 2022 - 17:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir’de üniversitenin yeni eğitim ve öğretim yılına açılmasına saatler kala belediyenin kampüse giden bölgelerde yeni yol çalışmasına başlaması tepkilere yol açıyor.

BU ÇALIŞMA NEDEN AÇILIŞA DENK GETİRİLDİ?

Üniversitenin ve yurtların 12 Eylül’de açılacak olması ve binlerce ögrenci ve velinin bu tarihten itibaren gerek üniversite gerekse yurtlara gelecek olması Kırşehir Belediyesi’nin tam bu tarihlerde şehir merkezinden kampüse gidecek güzergahda Çukurçayır bölgesinde çalışma başlatması, ” Neden bu çalışma böyle bir zamanda başlatıldı?” sorusunu gündeme getirdi.

MAHALLE ARASINDAN TOZLU YOLDAN ULAŞIM SAĞLANIYOR

Üniversite ve yurtlara gidecek yolda çalışma nedeniyle ulaşımın mahalle arasındaki yoldan sağlanması ve buralardaki yollarda da çalışma yapılması anayola ulaşmayı zorlaştırırken, ” Binlerce öğrenci ve velisi hafta başından itibaren ilimize gelecek. Bu insanların şehrimizden iyi duygularla ayrılması Kırşehir’in tanıtılması açısından çok bakırköy escort önemli.
Neden bunun planlaması önceden yapılmaz? Bu çok mu zor? Bir yaz sezonu boyunca bu çalışma binlerce ailenin ilimize geleceği hesaplanarak yapılamaz mıydı? İster istemez belediye siyasi bir hesaplamanın içine mi giriyor ” şeklinde değerlendirmelerinin yapılmasına yol açıyor.

YURTLAR BÖLGESİNİN YOLU NEDEN YAPILMIYOR?

Öte yanda yurtlara giden yolunda çok dar olması, kaldırımın hiç olmaması ve bir kısmınında toz toprak olması hem öğrenciler tarafından tepkiyle karşılanıyor hemde Ķırşehir’in tanıtımını olumsuz etkiliyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.