Bizim Kırşehir Haber Sitesi

DOĞAN: “ CUMHURİYETE, İSTİKLAL VE İSTİKBALE SAHİP ÇIKMAK MECBURİYETİNDEYİZ”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DOĞAN: “ CUMHURİYETE, İSTİKLAL VE İSTİKBALE SAHİP ÇIKMAK MECBURİYETİNDEYİZ”
151
28 Ekim 2022 - 21:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, Cumhuriyetimizin 99. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 99. yıldönümünü karşılamanın eşsiz heyecan ve coşkusunu yaşadıklarına dikkat çeken Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Cumhuriyet, hür yaşamaya and içmiş Yüce Türk Milleti’nin yurdun dört yanında başlattığı milli direnişin, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde birleştirilmesi ve zafere ulaşılmasının sonucudur. Türk milleti, 99 yıl önce sarsılmaz imanı sayesinde kazandığı İstiklal Savaşı’yla tarihin rotasını değiştirerek hiçbir baskı ve dayatmaya boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya haykırmıştır. Aziz Türk Milleti Türksüz Anadolu hesabı yapanlara, devletsiz millet hayali kuranlara en kesin ve kalıcı cevabı Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanıyla vermiştir.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından kurulan Cumhuriyetimiz bugün 99 yaşındadır. Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümünde bizler ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesine sımsıkı sarılarak cumhuriyete, istiklal ve istikbale sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 10. yıl nutkunda ifade ettiği üzere; Cumhuriyetimizin temeli, Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürüdür. Muhafızları ise başta Türk Gençliği olmak üzere mensubu olmaktan şeref duyduğumuz yüce Türk Milleti’dir.

“Tıpkı bugünkü gibi çıkarlarını mukaddesatı olarak gören dahili ve harici bedbahtlar milletin kararlılığı karşısında duramamış, bağımsızlık ateşini söndürememiştir. Türkiye Cumhuriyeti her engele, her bölücü ve art niyetli girişime rağmen baki kalacak, bekası korunacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Türk Ocakları Kırşehir Şubesi olarak başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete irtihal etmiş olan bütün gazilerimize ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kanlarıyla kuran aziz şehitlerimize rahmet diliyor; Yüce Türk Milleti’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.