Bizim Kırşehir Haber Sitesi

DEVLET DEPREMZEDELERE ŞEFKAT ELİNİ UZATIYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DEVLET DEPREMZEDELERE ŞEFKAT ELİNİ UZATIYOR
374
12 Şubat 2023 - 22:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DEPREMZEDELER YURTLARDA BARINMAYA BAŞLADI…

DEPREMZEDELERE KAHVALTI, ÖĞLE VE AKŞAM YEMEĞİ VERİLİYOR

DEPREMZEDELERİN HER TÜRLÜ İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

YURTLARDA GÖNÜLLÜ KUAFÖRLER HİZMET VERİRKEN, ÇOCUKLARA SOSYAL ETKİNLİKLER DÜZENLENİYOR

KIRŞEHİR – Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen depremin yaraları sarılmaya devam ederken, deprem bölgesinde gelen vatandaşlar Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı devlet yurtlarında barındırılıyor.

DEPREMZEDELER YURTLARDA BARINIYOR

Deprem meydana geldiği ilk günden itibaren gerek Kırşehir’den geçen gerekse burada kalmak isteyen depremzedeler KYK Yurtlarında Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Kırşehir Valiliği’nin koordinesinde istedikleri kadar barınmaya başlarken, depremzedelere devletin şefkat eli uzatılarak yaşadıkları acılar bir nebzede olsa unutturulmaya çalışılıyor.

DEPREMZEDELERE KAHVALTI, ÖĞLE VE AKŞAM YEMEĞİ

Yurtlarda kalan depremzedelere sabahın erken saatlerinden itibaren kahvaltı, öğle yemeği ve gecenin geç saatlerine kadar akşam yemeği ve sınırsız çay ikramında bulunulurken, depremzedelerin bir nebzede olsa yaraları sarılmaya çalışılıyor.

VATANDAŞLAR YARDIMLARLA DEPREMZEDELERİN ACISINA ORTAK OLMAYA ÇALIŞIYOR

Depremin ilk gününden itibaren Kırşehir Valiliği ve AFAD öncülüğünde oluşturulan merkeze yardımlar yağmaya devam ederken, hayırsever vatandaşlar depremzedelerin kaldığı yurtlarda yardımlar getirerek o bölgede yaşanan acılara ortak olmaya çalışıyorlar.

YURT ÇALIŞANLARI VE GÖNÜLLÜLER CANPARE ÇALIŞIYOR

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Ahi Evran, Saliha Sultan ve Mucur Elvin Buğra Aslan Yurtlarında çalışan personel ve dışarıdan gelen gönüllüler bir aksaklık yaşanmaması için canpare çalışırken burada kalan bazı depremzedeler ise, “ ALLAH devletimize zarar ziyan vermesin. Depremi yaşadığımız ilk günden itibaren devletimiz yanımızda. Buraya geldik, her türlü ihtiyacımızı karşılıyorlar. Karnımız doyuyor. Burada ki insanlar bize yardımcı olabilmek için adeta kendilerini parçalıyorlar” şeklinde memnuniyetlerini dile getiriyorlar.

DEPREMZEDELERİN HER TÜRLÜ İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

Yurtlarda kalan depremzedelerin beslenme, kılık ve kıyafetleri başta olmak üzere her türlü ihtiyaçları karşılanırken, vatandaşlar ise güçleri yettiği ölçüde yardımda bulunuyorlar. Kimisi su, kimisi kılık ve kıyafet getirirken hayırsever bayanlar ise pasta ve kek yaparak imkanları ölçüsünde deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımızın acısını paylaşmaya çalışıyorlar.

YURTLARDA GÖNÜLLÜ KUAFÖRLER HİZMET VERİYOR

Yurtlarda depremzedelere psikososyal desteklerde verilmeye başlanırken, gönüllü bayan ve erkek kuaförlerde yurtlarda hizmet veriyor. Depremzedelerin çocuklarına yönelik çeşitli etkinliklerde düzenlenirken, bir nebzede olsa çocukların deprem korkularını üzerlerinden atmaları hedefleniyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.