Bizim Kırşehir Haber Sitesi

DEPREM HAFTASI’NDA VALİYE ZİYARET

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DEPREM HAFTASI’NDA VALİYE ZİYARET
156
04 Mart 2022 - 13:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim Avşar, beraberindeki heyetle birlikte Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.

 

Deprem Haftası etkinliklerinin amacının toplumda afete hazırlık bilincinin yaygınlaştırılması olduğunu söyleyen Vali İbrahim Akın, meydana gelebilecek her türlü olumsuz durumda riskleri azaltarak olayların afete dönüşmesini önlemenin önemine ümraniye escort bayan değindi. Vali İbrahim Akın, “Bilindiği gibi, İçişleri Bakanlığımızca 2021 Yılı ‘Afet Eğitim Yılı’ ilan edilmiş, afetler konusunda toplumumuzda çok önemli bir farkındalık oluşturulması amaçlanmıştı. Yine İçişleri Bakanlığımızca 2022 yılı ise bu çalışmaların devamı niteliğinde olan, afet eğitim yılındaki teorik bilgiyi pratiğe dökmek amacıyla ‘Afet Tatbikat Yılı’ olarak ilan edildi. Deprem Haftası nedeniyle vatandaşlarımızın afetlere karşı bilinçlendirilmesi afetlerden kaynaklanan can ve mal kayıplarının en aza indirilmesini sağlamaktadır. Bu yönde ilimizde önemli çalışmalar yürüten İl AFAD Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, afetsiz günler diliyorum” şeklinde konuştu.

 

AFAD Gönüllülerinin de yer aldığı ziyaret, İl AFAD Müdürü İbrahim Avşar’ın “Deprem Haftası” etkinlikleri hakkında  Vali Akın’a bilgi vermesi ile sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.