Bizim Kırşehir Haber Sitesi

ÇİFTÇİLER BİLGİLENDİRİLİYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ÇİFTÇİLER BİLGİLENDİRİLİYOR
166
14 Ocak 2022 - 18:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü  Bakan Bekir Pakdemirli’nin “İşimiz Saha Gücümüz Saha” sloganıyla başlattığı  çalışmalar kapsamında her hafta bir köyde akşam üzeri vatandaşlarla buluşmaya devam ediliyor.

Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Duran Seçen, İl Müdür Yardımcısı Cengiz Karabulak, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Abbas Çelebi, İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Yasin Ata, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Ersin Öğülmüş, Mucur İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Yücekaya ile birlikte Mucur İlçesine bağlı Kızıldagyeniyapan Köyü’nü ziyaret etti.

Ziyarete Kızıldagyeniyapan Muhtarı Sedat Torun , Güzyurdu Muhtarı Şükrü Ünver, Medetsiz Muhtarı Mehmet Gürses , Kılıçlı Muhtarı Osman Tufan , Karaarkaç Muhtarı Alim Dağıstan ve çiftçiler katıldı. Bölgede yapılan projeler, başvuruları başlayan hibe desteklemeleri hakkında çiftçilere bilgilendirme yapıldı.

Köylüler, muhtarlar tarafından bölgenin tarımının, hayvancılığının kalkınması için yapılması gerekenler yöneticilere iletildi.

Göreve geldiği günden buyana çiftçilere ulaşmaya çalışan İl Müdürü Duran Seçen köy ziyaretlerinin oldukça verimli geçtiğini belirterek “ Elimizden geldiğince tüm köylerimize tüm üreticilerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Bazen gündüz köyleri, muhtarları, çiftçileri çat kapı ziyaret ederken bazen de bu şekilde planlı organizasyonlarla çiftçilerimizle buluşuyor sorunları dinliyor, üretimi nasıl arttırabiliriz onu konuşuyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalar sonunda biliyoruz ki kazanan çiftçimiz, kazanan memleketimiz, kazanan ülkemiz olacaktır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.