Bizim Kırşehir Haber Sitesi

AYDIN : ” TÜRK MİLLETİNİ BU TOPRAKLARA YENİDEN EGEMEN KILAN BÜYÜK DEVLET ADAMINA NE KADAR MİNNET DUYSAK AZDIR”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AYDIN : ” TÜRK MİLLETİNİ BU TOPRAKLARA YENİDEN EGEMEN KILAN BÜYÜK DEVLET ADAMINA NE KADAR MİNNET DUYSAK AZDIR”
351
09 Kasım 2022 - 23:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye Kamu-Sen Kırşehir İl Başkanı Yusuf Aydın, Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı, Cumhuriyetimizin mimarı büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Gençlerimize Atatürk’ü, büyük mücadelesini, eserlerini ve fikirlerini doğru bir biçimde anlatmak ve öğretmek zorunda olduğumuza dikkat çeken Türkiye Kamu-Sen Kırşehir İl Başkanı Yusuf Aydın yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi:

” Savaş meydanlarına sığdırdığı nice zaferleri, kurduğu hür, bağımsız ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandıran, emperyalist güçlerin işgali altında inim inim inleyen bir avuç halkı yeniden ayağa kaldırıp Türk milletini bu topraklara yeniden egemen kılan büyük devlet adamına ne kadar minnet duysak azdır.

” Üstün askeri dehasının yanında çevreye ve yeşile duyarlı, çiftçiye ve tarıma önem veren, bilim ve eğitimi kalkınmanın temeli olarak gören, kadını ve gençliği toplumun en önemli unsuru olarak kabul eden, çocuklara sonsuz sevgi ve güven duyan Mustafa Kemal Atatürk’ün günümüz sorunlarına yıllar öncesinden çözümler sunduğunu ve bu çözümleri yaşantısında bizzat tatbik ettiğini görmekteyiz.

“En büyük eserim” dediği Cumhuriyeti, “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz.” vasiyeti ile sonsuza dek yaşatmak üzere gelecek nesillere miras bırakmıştır. Bizler, bu emaneti ne pahasına olursa olsun korumak ve ilerletmek mecburiyetindeyiz. Bu nedenle gençlerimize Atatürk’ü, büyük mücadelesini, eserlerini ve fikirlerini doğru bir biçimde anlatmak ve öğretmek zorundayız.

” Vefatının üzerinden 84 yıl geçmiş olmasına rağmen hiç eskimeyen ilkeleri ile bizlere çağdaşlığın yolunu açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve özlemle anıyor, her geçen yıl yokluğunu daha fazla hissediyoruz. Ruhu şad, mekânı cennet olsun”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.